Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena gimnazijoje

VDU „Rasos“ gimnazijos bendruomenė Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną kasmet mini iškilmingai – net dešimt metų Kovo 11-ąją pasitikdavome kolektyviniu visų gimnazistų šokiu pagal populiarių lietuvių kūrėjų dainas. Šiemet nebegalėjome susiburti, todėl ankstesnių metų švenčių akimirkomis nuotoliu pasidalinome ir su Pasaulio lietuvių bendruomenės nariais šventiniame susitikime „Mano Lietuva“, kurį buvo galima stebėti virtualiose erdvėse. Šventės dalyvius ir svečius sveikinęs gimnazijos direktorius Artūras Sakalauskas pasidžiaugė, kad dabar galime laisvai bendrauti su lietuviais visame net neišeidami iš savo namų, ir patikino, jog  mūsų ugdomas jaunimas yra patriotiškai nusiteikęs  ir  taip pat gintų savo įsitikinimus, kaip tai darė prieš daugiau nei tris dešimtmečius gyvenę ir laisvės siekę žmonės. Būti laisvais ir atvirais žmonėmis linkėjo VDU docentas, televizijos žurnalistas ir rašytojas Rytis Zemkauskas bei prisiminė apie užsimezgusią  gražią bendrystę su lietuviais Hamburge. Vokiečių kalba į svečius kreipėsi mokytoja Kristina Bielskienė, kuri džiaugėsi, kad lietuviškas žodis šiandien skamba ir įvairiose pasaulio šalyse. Vasario 16-osios gimnazijos direktorė Rasa Weiß sveikino visus su pavasario švente – Kovo 11-ąja – ir kvietė aplankyti jau 70 metų gyvuojančią lietuvių gimnaziją Hamburge bei nepamiršti dovanų – pavasarį pranašaujančių žibučių. Hamburgo Lietuvių bendruomenės pirmininke Asta Korinth linkėjo, kad išplaukę į globalaus pasaulio vandenis, jauni žmonės  neprarastų savo identiteto, visur  būtų garbingi savo šalies ambasadoriai. Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininke Dalia Hanke kvietė stiprinti bendrystės saitus su 51 valstybėje esančiomis lietuvių bendruomenėmis, kuriose veikia  230 mokyklų, plėsti visų mūsų akiratį, likti atsakingiems už Lietuvos laisvę ir ją branginti kaip didžiulę duotybę. Susitikimo vedėjai Ieva Salamakinaitė ir Ridas Varnalis patikino šventės dalyvius, kad ši diena visuomet bus mus vienijanti ir telkianti, o meilė Lietuvai sušildys visų širdis, kaip saulės spinduliai sušildo žemę, kuria keliaujame visi kartu. Džiaugiamės, kad, dalyvaudami žingsniavimo iššūkyje, iki Kovo 11-osios pasiekėme tikslą – nuėjome daugiau nė 60 milijonų žingsnių, taigi, visi drauge apėjome Žemės rutulį. Ir toliau visi  būkime „vardan tos Lietuvos “.

P.S. Dėkoju režisierei Aušrai Jankauskaitei, Tomui Jonavičiui ir visiems, prisidėjusiems prie šventės organizavimo, bet likusiems anapus ekrano.

Video…

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Asta Viliokaitienė