VDU profesorės Gitanos Vanagaitės paskaita

Pagal Vytauto Didžiojo universiteto ir VDU „Rasos“ gimnazijos bendradarbiavimo projektą šių metų gegužės 4 d. vienuoliktokai klausėsi VDU profesorės Gitanos Vanagaitės paskaitos apie Juozą Tumą-Vaižgantą ir jo apysaką „Dėdės ir dėdienės“.  Aptarėme jo gyvenimą ir kūrybą, palyginome ją su Jurgio Savickio novelėmis. Profesorė įdomiai kalbėjo apie rašytojo biografiją bei  nagrinėjo kūrinį „Dėdės ir dėdienės“, komentavo apysakos siužetą. Pateikė faktų apie Juozą Tumą ir jo mąstymą, požiūrį į pasaulį, citavo jo žodžius. Paskaitos pabaigoje dalyviai turėjo galimybę užduoti jiems rūpimus klausimus ir įtvirtinti žinias, klausimų klausė ne tik mokiniai, bet į diskusiją įsitraukusios buvo net ir mokytojos, vienuoliktokai širdingai padėkojo profesorei už dovanotą laiką ir žinias. Bendradarbiavimo projekto paskutinė paskaita praėjo labai sklandžiai, vienuoliktokai tikrai patobulino savo žinias apie įvairius kūrinius, visi sužinojome kažką nauja. Ir mokytojai, ir mokiniai yra patenkinti bendradarbiavimo su VDU rezultatais, mokiniai yra dėkingi profesorei Gitanai Vanagaitei už suteiktas žinias, kurios vienuoliktokams tikrai pravers ateityje. Norime Jums dar kartą pasakyti  AČIŪ už Jūsų laiką ir pastangas. Tikimės, jog mūsų lietuvių kalbos mokytojos surengs dar daug  netradicinių kokybiškų pamokų ateityje.

Visų vienuoliktokų vardu IIIC klasės mokinė Kotryna Šimonytė