Paskutinio skambučio šventė

Kai gimnazijos prieigose pražysta kaštonai, abiturientai ruošiasi į ilgą ir įdomią kelionę. Ateina laikas pasirinkti kryptį, įsigyti bilietą, suplanuoti maršrutą  ir pradėti įgyvendinti savo tikslus – siekti  svajonės… Šiemet į kuklią išlydėtuvių šventę  VDU „Rasos“ gimnazijos XXVI laidos abiturientai  rinkosi  dviem srautais. Kvietėme kiekvieną klasę paskutinio skambučio akimirką, kuri būna vienintelė tokia, o šiemet dar ypatingesnė, vykstanti karantino sąlygomis, sustabdyti fotografijoje, kad prisiminimas  išliktų visą gyvenimą. Šventę pradėjome gimnazijos šokio kolektyvo „Rasa“ nuotaikingu  pasveikinimo šokiu. Besiruošiantiems skrydžiui abiturientams įgulos kapitonas – gimnazijos direktorius A. Sakalauskas linkėjo išlikti dorais, siekiančiais žinių, atsakingais ir patriotiškai nusiteikusiais žmonėmis, neprarandančiais optimizmo ir tikėjimo, kad tolimesnėje kelionėje  viskas bus gerai. VDU prorektorė V.Bijeikienė teigė, kad paskutinis mokyklinis skambutis – tai kartu ir pirmasis skambutis, skelbiantis apie didžiules galimybes atrasti save, priimti pačius geriausius sprendimus, ragino įveikti visas kliūtis, būti laisvais ir drąsiais, nuosekliai ir ryžtingai siekiančiais savo tikslo. Su nauja pradžia sveikino ir apie jaunam žmogui atsiveriančias perspektyvas įsilieti į akademinę bendruomenę  kalbėjo gerbiamas svečias – Vytauto Didžiojo universiteto rektorius Juozas Augutis. Klasių vadovų vardu  kalbėjęs B.Ginetas priminė auklėtiniams, kad išleisdami į kelionę įteikiame bilietą, nurodantį kryptį, bet maršrutą, kuriuo sieksite tikslo, reikės pasirinkti patiems. Abiturientų tėvelių atstovė N.Trumbeckienė patikino, jog kad ir kur benuvestų keliai, namuose būsite laukiami visada. Trečiokai linkėdami sėkmės savo krikštatėviams dovanojo žinių, išminties ir mūsų gimnazijos simbolį – pelėdžiuką, linksmino daina ir nuotaikingu šokiu. Abiturientai tęsdami tradicijas perdavė įpėdiniams testamentą ir simbolinį gimnazijos raktą bei atliko savo kūrybos XXVI laidos himną ir šokį, po šventės gimnazijos prieigose pasodino pušaites. Pasibaigus šventei prie gimnazijos abiturientai sugužėjo į paskutinę klasės vadovo valandėlę dar pabūti,  prisiminti gražiausias kartu praleistas akimirkas.