Pilietinė akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok“

Birželio 14 d. VDU „Rasos“ gimnazijos teatro studijos „Dėmesio. Pradedam!“ nariai kartu su  Kauno apskrities viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus darbuotojais surengė pilietinę akciją „Ištark, išgirsk, išsaugok“, skirtą Gedulo ir vilties dienai ir 1941 metų masiniams trėmimams atminti.  Prie atgimusio Kauko laiptų fontano, skambant III c klasės mokino Mato Imbraso akordeonu atliekamai  melodijai, teatro studijos nariai skaitė tremtinių laiškus. Šiandien dėl savo unikalaus pobūdžio kiekvienas laiškas yra vienintelis istorinis įrodymas, atkleidžiantis tremties tikrovę. Be to, akcijos dalyviai savo rankomis gamino ženkliukus: skausmingo Lietuvai istorinio tarpsnio patirtį  tarsi susiedami su turima patirtimi šiandien – nereikia gyventi praeitimi, tačiau jos pamiršti niekada negalima. Ši atminties akcija paskatino gimnazistus dar kartą atsigręžti į savo krašto istoriją, prisiminti  liudijimus apie tremties metus. Vaizdo reportažą bus galima pamatyti per Init TV, o dabar dalinamės renginio akimirkomis.