Mokinių piešinių konkurso „Aš ir Vokietija“ darbų parodos atidarymas

Spalio 21 d. VDU „Rasos“ gimnazijoje vyko Kauno bendrojo ugdymo mokyklų 9–12 klasių mokinių piešinių konkurso „Aš ir Vokietija“ darbų parodos atidarymas bei konkurso nugalėtojų apdovanojimo šventė. Šiemet minint Lietuvos ir Vokietijos diplomatinių santykių trisdešimtmetį (1991-2021), konkurso organizatoriai – VDU „Rasos“ gimnazija, Kauno švietimo įnovacijų centras bei Kauno miesto vokiečių kalbos mokytojų metodinis būrelis – kvietė mokinius dalintis asmenine patirtimi ir kūrybinėmis idėjomis: įprasminti asmeninę patirtį (savo kelionę po Vokietiją, turimas žinias apie Vokietijos istoriją, kultūrą, meną, dailę, muziką, literatūrą, filmą ar pan.) piešiniu.

Konkurso tikslasskatinti ir atskleisti mokinių saviraišką, kūrybiškumą, domėjimąsi vokiečių kalba ir Vokietijos kultūra. Konkurse dalyvavo mokiniai iš šių Kaunogimnazijų: Stepono Dariaus ir Stasio Girėno, „Saulės“, „Varpo“, Veršvų, VDU „Rasos“. Buvo pateikta 50 darbų, atliktų įvairiomis dailės technikomis.

Renginys prasidėjo VDU „Rasos“ gimnazijos abiturientų (Gustės Vilinauskaitės ir Edvardo Mykolaičio) atlikta daina apie rudenį (muzikos mokytoja Gintarė Ručinskaitė).

Renginio dalyvius sveikino VDU „Rasos“ gimnazijos direktoriaus pavaduotoja T.Janulevičienė, gimnazijos partneriai Vokietijoje: ekrane buvo matomi Vasario 16-osios gimnazijos ir Niurnbergo lietuviškosios mokyklos mokinių dailės darbai draugystės tema.

Sveikiname konkurso laureatus:

9-10 klasių grupėje

I vieta – Evelina Aleknaitė, 10 kl. Brolių Grimų pasaka „Pelenė“ , Kauno Veršvų gimnazija, parengė mokytoja Nelė Jurgelionienė.
II vieta – Elena Lenkaitytė, 10 kl.  „Prisiminimai gyvi“ , Kauno „Saulės“ gimnazija, parengė mokytoja Asta Matukynaitė-Varnauskienė.
III vieta – Liepa Mickutė, 10 kl., „Fachverko grožis“, Kauno „Varpo“ gimnazija, parengė mokytoja Violeta Mikalajūnaitė.

Originaliausias darbas – Sandra Cibulskytė, 10 kl., parengė mokytoja Valerija Medelinskienė.

11-12 klasių grupėje

I vieta – Austėja Čepėnaitė, 11 kl., „Rytas prie katedros“ Kauno „Varpo“ gimnazija, parengė mokytoja Violeta Mikalajūnaitė.
II vieta  Domantas Bilskis, 12 kl. VDU „Rasos“ gimnazija,  parengė mokytoja Eglė Dubauskienė.
III vieta –  Simona Paulauskaitė, 11 kl., „Raudona kepuraitė“  Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazija, parengė mokytoja Loreta Klimavičienė.

Nugalėtojams prizus įsteigė Lietuvos Vokietijos UAB „Litgenas“, Kauno švietimo įnovacijų centras, VDU „Rasos“ gimnazija, visiems konkurso dalyviams buvo įteiktos padėkos.