Sveikiname Armantę!

VDU „Rasos“ gimnazijos solistė Armantė Jautakaitė, 3C kl. dalyvavo Lietuvos švietimo įstaigų vaikų ir mokinių vokiškų dainų festivalyje 2021 ir tapo festivalio laureate (muzikos mokytojas Ramūnas Baranauskas, vokiečių kalbos mokytoja Kristina Bielskienė).

Festivalio tikslas – skatinti domėjimąsi vokiečių kalba, vokiškai kalbančių šalių kultūra, moksleivių saviraišką, kūrybiškumą, bendravimą. Festivalio dalyviai paruošė po vieną vokiškai kalbančių šalių autorių kūrinį vokiečių kalba ir laisva forma sukūrė jam vaizdo klipą. Festivalis vyko nuotoliniu būdu gruodžio 3 d. Festivalyje dalyvavo 17 mokyklų iš visos Lietuvos: iš Vilniaus net 10, iš Kauno 4, po vieną iš Klaipėdos, Elektrėnų, Ukmergės. Muzikavimo, meninės pateikties, vokiečių kalbos tarties kokybę vertino garbi komisija: Vokietijos ambasados atstovė Laurita Markevičiūtė, Goethe‘s instituto Lietuvos padalinio vadovas Michael Müller-Verweyen, Vytauto Didžiojo universiteto atstovė dr. Vaiva Jucevičiūtė-Bartkevičienė, Lietuvos vokiečių kalbos mokytojų asociacijos prezidentas Edvinas Šimulynas bei dirigentė, City of Birmingham Simfoninio orkestro muzikos direktorė Mirga Gražinytė-Tyla.

Vyko tikra vokiečių kalbos ir muzikos šventė. Skambėjo patys įvairiausi muzikiniai kūriniai: nuo klasikos iki vaikiškų kalėdinių dainų, nuo Eurovizijos šablonų iki roko laisvo griausmo ir t.t.

Mūsų gimnazistės Armantės atliekama daina skambėjo programos pabaigoje. Rimtį ir susikaupimą, dievišką palaimą ir šv. Kalėdų stebuklą apdainuojanti „Stille Nacht, heilige Nacht“ (m. Franz Xaver Gruber, ž. Joseph Mohr; Austrija, 1818 m.) – bene populiariausia kalėdinė giesmė pasaulyje, išversta į daugelį kalbų, perdainuota šimtus kartų. „Tyli naktis, šventa naktis“. Komisijos komentaruose buvo pabrėžtas nenuginčijamas Armantės muzikinis talentas, estetiškas dainos pateikimas.