European Youth Empowerment festival Kaune

Rugsėjo 26-27 d. 2G klasės mokinių komanda dalyvavo KTU tarptautiniame projekte „European Youth Empowerment festival“.  Šiame renginyje dalyvavo 6 šalių studentai ir moksleiviai: Italijos, Graikijos, Suomijos, Lietuvos, Juodkalnijos, Bosnijos. Dalyviai diskutavo temomis susijusiomis su Europos Sąjungos šiandieninėmis problemomis. Kiekviena šalis pristatė savo istorinę raidą, kaip ji keitėsi per visus šalies gyvavimo laikus.

Antrą dieną vyko LARP (gyvo veiksmo vaidmenų žaidimas) – jis buvo labai tikslingai sustyguotas ir tikrai leido suvokti kaip vis dėlto susikūrė Europos Sąjunga ir su kokiais  klausimais susiduria ES Taryba. Toks būdas perteikti svarbią informaciją buvo ne tik veiksmingas, bet kūrybingas ir smagus. Dalyviai galėjo įsijausti į tikrų personažų roles: ministrus pirmininkus, prezidentus, lobistus, žurnalistus protestuotojus. European Youth Empowerment LARP projektas skatino mūsų, kaip Europos piliečių bendrumą, komandiškumą, bendradarbiavimą ir idėjų bei požiūrių pasidalinimą. Tai yra itin svarbu, jei ateityje norime matyti ir jaustis gerai būnant Europos Sąjungos dalimi – juk tai didele dalimi priklauso ir nuo mūsų, jaunimo, pasirinkimų.

Vytautė Vaičiūnaitė, 2G klasė