Paskaita „Išmaniųjų įrenginių ekranų skleidžiamos „mėlynosios“ šviesos poveikis sveikatai“

Atnaujinta: 30 Rugsėjis 2019
Parašyta 30 Rugsėjis 2019

2019 rugsėjo 13 dieną 2D klasės mokiniai lankėsi KTU „Santakos slėnyje“ ir susitiko su profesoriumi Tomu Tamulevičiumi. Paskaitoje gimnazistai buvo supažindinami su optinio spektrometro veikimo principu bei stebėjo skirtingų šviesos šaltinių spektrinę sudėtį. Buvo aptarta šviesos spektrinės sudėties įtaka žmogaus dienos/nakties paros ritmui. Sužinojo kaip keičiasi hormonų melatonino ir kortizolio išsiskyrimas, priklausomai nuo aplinkoje esančio šviesos šaltinio. Demonstracijos metu išsityrė mobilaus telefono ekranų skleidžiamos „mėlynosios“ šviesos spektrą. Sužinojo, kodėl prieš miegą nerekomenduojama žaisti kompiuterinius žaidimus ar naršyti telefone. Sveikata taip pat priklauso ir nuo to, koks apšvietimas yra patalpoje, kokia stalinė lempa naudojama ruošiant pamokas. Mokiniai buvo paskatinti kuo daugiau ilsėtis gamtoje ir mėgautis saulės skleidžiama šviesa.