Slapukai (angl. cookies) yra nedideli tekstiniai failai (užimantys iki kelių KB), saugomi Jūsų įrenginio (pvz. kompiuterio, mobiliojo telefono, planšetės) naršyklėje, kai Jūs naršote. Tai informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukai buvo sukurti kaip patikimas būdas svetainėms įsiminti jūsų informaciją: sekti naudotojo naršymo veiklą įskaitant mygtukų paspaudimus, prisijungimą prie svetainės arba sužinoti, kurie puslapiai buvo aplankyti vėliausiai. Jie taip pat gali būti naudojami prisiminti anksčiau užpildytos formos laukus: vardas, pavardė, adresas, slaptažodis ir pan. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių.

• prisijungimo duomenys (prisijungiančio įrenginio IP adresas, prisijungimo laikas, miestas, iš kurio jungiamasi);
  • naršyklės tipas;
  • demografiniai duomenys (amžiaus grupė, lytis);
  • duomenys apie tai, kaip Jūs naršote svetainėje (kuriose sekcijose lankotės).

• atpažinti sugrįžtančius svetainės lankytojus (jie padeda parodyti tinkamą informaciją lankytojams);
  • analizuoti Jūsų įpročius, kad svetainės veikimas būtų patogus, efektyvus ir atitiktų Jūsų poreikius bei lūkesčius, užtikrinant, kad Jūs nesunkiai rastumėte viską, ko ieškote;

BENDROSIOS NUOSTATOS