Jaunimo choras „Gaja“

muzikos mokytoja Gintarė Jurgilė,
chormeisteris muzikos mokytojas  Ramūnas Baranauskas,
akompaniatorėmuzikos mokytoja Jelena Kubrakovskaja

VDU „Rasos“ gimnazijos Jaunimo mišrus choras „Gaja“ gyvuoja jau dvidešimt penktus metus. Susibūręs kaip jaunių choras, po dviejų metų išaugo į mišrų jaunimo chorą. Choro įkūrėja – ilgametė gimnazijos mokytoja Danutė Šaučiūnienė. Šiuo metu chore „Gaja“ dainuoja 122 gimnazistai.
Pagrindinis choro tikslas – puoselėti Lietuvos chorinės kultūros tradicijas ir populiarinti lietuvių kompozitorių kūrybą. Choro vadovai ir mokytojai gimnazistus supažindina su chorinio dainavimo kultūra ir jos ypatumais, padeda ugdyti chorinio, ansamblinio ir solinio dainavimo kultūrą. Mokiniai supažindinami su įvairių stilių bei žanrų muzika, taip pat su atlikimo, klausymo, muzikinio bendravimo etiketo taisyklėmis. Choras aktyviai dalyvauja dainų šventėse Kaune, Klaipėdoje ir Vilniuje, taip pat respublikiniuose ir miesto renginiuose, festivaliuose. Jaunimo choras „Gaja“ yra tapęs respublikinio Kauno miesto ir apskrities konkurso „Mes – Lietuvos vaikai“ tris kartus I-osios ir II-osios vietų laureatais. Choras yra koncertavęs Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Anglijoje, Portugalijoje, Graikijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje, Olandijoje, Italijoje.

2019 metais choro ansamblis dalyvavo Kauno miesto ir rajono Patriotinės dainos konkurse Vytauto Didžiojo karo muziejuje ir užėmė I-ąją vietą. I-ąją vietą taip pat laimėjo ir Patriotinės dainos konkurse Karininkų ramovėje. 2020 metais choras dalyvavo Vilties dainos festivalyje Kauno filharmonijoje. Lietuvoje įvedus karantiną choras toliau aktyviai repetuoja nuotoliniu būdu. Spalio mėnesį dalyvavo chorų festivalyje „Ąžuolėlis šimtašakis“, gruodžio mėnesį dalyvavo virtualaus choro projekte ir įrašė kalėdinę giesmę „Tyli naktis“.

Džiaugiamės, kad baigę gimnaziją choristai ir toliau tęsia savo chorinį muzikavimą universitetų ar miestų choruose, dalyvauja konkursuose ar siekia karjeros muzikos srityje. Chore „Gaja“ dainavo ir šie žinomi muzikantai:

• Eglė Šidlauskaitė – operos solistė, Auksinio scenos kryžiaus laimėtoja;
  • Ieva Zasimauskaitė – dainininkė, „Eurovizijos“ konkurso Lietuvoje nugalėtoja;
  • Agnė Juškėnaitė – projekto „Lietuvos balsas“ II-osios vietos laimėtoja;
  • Viktorija Zeilikovičiūtė – operos solistė, atlieka vaidmenis Kauno valstybiniame muzikiniame teatre;
  • Greta Jorudaitė – Jora – dainininkė, televizijos projektų „Lietuvos balsas“ ir „X faktorius“ dalyvė;
  • Lina Jurevičiūtė – dainininkė, „Vaikų Eurovizijos“ konkurso Lietuvoje nugalėtoja;
  • Grėtė Eitmantytė – projekto „Lietuvos balsas“ dalyvė;
  • Ingrida Žiliūtė – dainininkė, „Mes vieno kraujo“ projekto dalyvė;
  • Kamilė Adamavičiūtė – „Lietuvos balso“ dalyvė;
  • Viktorija Ivaškevičiūtė – „Eurovizijos“ konkurso dalyvė.