Samarietiškos veiklos būrelis „Atjauta“

Vadovė – technologijų mokytoja Stanislava Andrulienė

Samarietiškos veiklos būrelio „Atjauta“ tikslas – savanoriškoje veikloje ugdyti socialines kompetencijas, atjautą ir pagalbą jų stokojantiems žmonėms. „Atjautos“ būrelio užsiėmimų metu mokomės atjautos, gerumo, nuoširdumo, supratimo, meilės kitam žmogui. Būrelio nariai vykdo įvairius projektus, padeda neįgaliems jaunuoliams integruotis į visuomenę, realizuoti kūrybinius gabumus: organizuoja taikomosios dailės pamokėles, aplanko namie, pristato darbeliams reikalingas medžiagas. Neįgaliųjų pagamintus darbelius gimnazistai padeda realizuoti, rengia parodas – pardavimus Šv. Velykų ir Kalėdų švenčių progomis. „Atjautos“ nariai lanko vaikus globos įstaigose bei padeda buityje vienišiems žmonėms. Samariečių devizas „Skubėkime daryti gera“, tad jau nuo pirmų veiklos dienų imta kovoti su skurdu, negalios žmonių atskirtimi,  teikiama pagalba skurstantiems žmonėms.

Esant karantino sąlygoms lankytis kur nors neturime galimybės, todėl  gaminome ir dovanojome įvairius rankdarbius, atvirutes, karpinius „Panemunės“ senelių namams, mezgėme kojinytes neišnešiotiems kūdikiams, tvarkėme kapus Petrašiūnų kapinėse.

Būrelio nariai nori tęsti gerų darbų sąrašą. Tai – bendrystė, tai – samarietiška mokykla, tai – puiki dirva gerumo daigeliams bręsti augančios asmenybės širdelėje.