Šokių kolektyvas „Rasa“

Vadovė – choreografijos mokytoja Džineta ŠablauskienėŠiuolaikinio šokio kolektyvas „Rasa“ gyvuoja nuo 1992 metų. Tuomet tai buvo tautinių šokių kolektyvas „Raselė“. Nuo 2003 metų „Raselė“ gyvuoja kaip šiuolaikinio šokio kolektyvas, kurio šokėjai yra 9-12 klasių gimnazistai. Kolektyvas aktyviai dalyvauja visuose mokyklos renginiuose respublikinėse dainų ir šokių šventėse, buvo koncertinėse išvykose Latvijoje bei Suomijoje, kuriose garsino ne tik gimnazijos, bet ir Lietuvos vardą.

Kiekvieno, kuris ateina šokti, vadovė klausia: ,,Kas tai yra šokis – jausmai, žmonių tarpusavio santykiai (meilė, neapykanta, pavydas, laimė), kuriuos galima išreikšti per judesį.“ Taigi šokėjai mokosi išreikšti savo jausmus judesiu, kūno plastika., lavina  choreografinius  įgūdžius– kūrybingumą artistiškumą, kompozicinį šokio mąstymą. Šokėjai ugdomi kaip kūrybingos ir laisvos asmenybės, mokančios ir galinčios išreikšti savo sugebėjimus. Šokėjai kartu su vadove renkasi šokių muziką, temą bei kuria choreografiją visi kartu. Tai labai draugiškas, energingas, kūrybingas kolektyvas, norintis daug šokti bei dalyvauti įvairiuose renginiuose,  švęsti  gimtadienius ir kitas šventes, vykti į keliones.

2019 -2020 mokslo  metais šiuolaikinio šokio kolektyvo „Rasa“ veikla plati bei įvairi. 

Kolektyvas 2019m. dalyvavo  respublikiniame šokio festivalyje „Pašėlusiu ritmu“ Šakiuose, XV-ame respublikiniame pramoginių šokių kompozicijų festivalyje „Draugystės tiltai“, 4-ajame respublikiniame šokio festivalyje-konkurse „Idėjų sąskrydis 2019“ užėmė I vietą, XXX respublikiniame šokio festivalyje-konkurse „Šoku tau“ užėmė I vietą, respublikiniame šokių konkurse „Euro dance 2019“ Panevėžyje užėmė IV vietą, dalyvavo tarptautiniame festivalyje „Sportas visiems. Palanga 2019“, respublikiniame šokių festivalyje „Šokio fiesta-2019“. 2020 metais laimėta garbinga I vieta respublikinėse šokių varžybose „Palanga dance open 2020“. Respublikiniame šiuolaikinio šokio festivalyje-konkurse iškovota nominacija „Plastiškiausias kolektyvas“. 2020m. rugsėjo mėnesį dalyvavo festivalyje „Sportas visiems 2020m.“, spalio mėn. šoko savo kūrybinį šokį VDU „Rasos“ gimnazijos mokytojams sveikindami juos su Mokytojo diena. Karantinas nutraukė repeticijas gimnazijoje, koncertus, konkursus, bet dabar mes dirbame ir kuriame nuotoliniu būdu.

 128 peržiūrėta