Lengvoji atletika

Sporto būrelis  „Lengvoji atletika“ (vadovė Gintautė Rakauskienė) – tai mišri I-IV klasių merginų ir vaikinų   grupė, kurią sudaro 12-20 gimnazistų, norinčių sistemingai tobulinti fizines savybes, pasiruošti ir dalyvauti tarpklasinėse, miesto ir respublikinėse varžybose.  Būrelį taip pat lanko ir tie mokiniai, kurie nori fiziškai sustiprėti, įgyti žinių apie sveiką gyvenseną, labiau pasitikėti savimi.

Rudenį ir pavasarį užsiėmimai vyksta gimnazijos stadione, Kalniečių parke ir Kleboniškio miške. Tuomet daugiau dėmesio skiriama bėgiojimui, ištvermės lavinimui, atliekama specialius pratimus – greitumo, šoklumo, jėgos, koordinacijos ir lankstumo lavinimui. Treniruočių metu integruojame ir orientacinį sportą.

Šaltuoju metų laiku sportuojame gimnazijos sporto salėje arba sporto klube su įvairiais treniruokliais, integruojame sportinius žaidimus, kurie lavina įvairias fizines savybes, giliname sveikos gyvensenos žinias.

Pagrindinės miesto varžybos  vyksta pavasarį ir rudenį: kroso bėgimas, estafetinis bėgimas, įvairios šuolių ir metimų varžybos.  Dalyvaujame ir orientacinio sporto varžybose.

Gimnazistai, lankantys šį būrelį, pagerina savo fizinius gebėjimus:  greitumą, ištvermę, jėgą, lankstumą, koordinaciją, pasitikrina savo jėgas miesto varžybose, o patys stipriausi ir respublikinėse. Yra suteikiama žinių apie pilnavertę mitybą, kuri yra glaudžiai siejama  su geresne savijauta. Visa tai suteikia didesnio pasitikėjimo savimi, ugdoma valia ir noras toliau puoselėti sveiką gyvenseną, tai skatina siekti ne tik aukštesnių rezultatų,  bet ir  kokybiškesnio gyvenimo.

Lengvosios atletikos NU tvarkos aprašas 2020-02021 m.m.