Gimnazistų kelionė į Lenkiją

Gegužės 25-27 dienomis 1S2, 1V2, 1VK, 2S klasių gimnazistai keliavo po Lenkiją. Pirmąją dieną autobusu išvykome iš Lietuvos, sustojome Varšuvoje – Lenkijos sostinėje, kuri po II pasaulinio karo buvo beveik visiškai subombarduota. Varšuvoje apžiūrėjome Zigmanto III koloną, Undinėlės fontaną, turgaus aikštę bei Šv. Jono katedrą, pastatytą gotikiniu stiliumi, pamatėme, kaip keitėsi sargyba, kuri saugo Šventąją ugnį. Po ekskursijos Varšuvoje važiavome į viešbutį Krokuvoje, kuriame nakvojome dvi naktis. 2-ąją dieną nuvažiavome į buvusią Lenkijos sostinę Krokuvą. Ten pamatėme Valdovų rūmus, kur buvo karūnuoti dauguma Lenkijos valdovų. Taip pat pabuvome Krokuvos senamiestyje bei Švč. mergelės Marijos bažnyčioje, kur gidė mums pravedė ekskursiją, girdėjome, kaip bokšto trimitininkas grojo trimitu, linkėdamas, kad išsipildytų mūsų norai. Iš Krokuvos pajudėjome į Zakopanę – turistinį kalnų miestelį. Ten užkilome į beveik 1200 km aukščio Gubaluvkos kalną. Po to toje pačioje Zakopanėje vėl turėjome laisvalaikio, o paskui važiavome į viešbutį. 3-ąją dieną susikrovėme visus daiktus ir nuvažiavome į paskutinę mūsų kelionės stotelę – Veličkos druskų kasyklas, kurios veika jau 700 metų. Nusileidome į 135 m. gylį, pamatėme kelis kambarius su sunkų kalnakasių darbą vaizduojančiomis statulomis bei kasyklų įtvirtinimais (nuo vieno kambario į kitą vaikščiojome mažais koridoriais), sužinojome įdomių dalykų apie druską, taip pat kasyklose buvo ir keli druskų ežerai bei kelios bažnyčios. Pabaigoje į paviršių pakilome liftu. Įsėdome į autobusą ir išvažiavom namo.