Netradicinė pamoka B. ir V.Sruogų muziejuje

Lapkričio 21-22 dienomis mes, IVE ir IVA klasės, su lietuvių kalbos mokytoja Rita Richter apsilankėme Balio ir Vandos Sruogų namuose-muziejuje. Praktinėje užduotyje, atsakinėdami į ant magnetinių lentelių suklijuotus klausimus, atsakinėjome į klausimus apie lagerio kasdienybę, aprašytą memuarinėje knygoje „Dievų miškas”. Muziejaus edukatorė savo pasakojimais mums leido geriau pažinti Balio Sruogos išskirtinę asmenybę bei įsivaizduoti negailestingą ir žiaurų gyvenimą lageryje. Buvo be galo įdomu sužinoti, kad, dirbdamas raštinėje, poetas jau lageryje pradėjo rašyti knygą ir įsisiūtoje slaptoje vidinėje marškinių kišenėje kiekvieną dieną po lapą slaptai įsinešdavo į baraką. Klausydami pasakojimo apie sugrįžimą į gimtinę, įsivaizdavome B. Sruogos širdgėlą, kai, grįžęs namo, jis nerado savo šeimos. Nors poetas ir labai ilgėjosi žmonos su dukra, jis džiaugėsi, kad paskutinės dienos  praleistos mylimame šeimos name Kaune. Vaikščiodami po Sruogų namus ir klausydamiesi jų šeimos istorijos, jautėme šiltą bei jaukią atmosferą, kuri mums leido nusikelti į praeitą šimtmetį ir pabandyti įsivaizduoti  daug iššūkių patyrusio žmogaus gyvenimą.

Iveta Ragaišytė, IVE kl.