9-12 klasių mokinių konferencija „Keičiasi pasaulis – keičiasi žmogus“

Kovo 1 dieną Vilniaus universiteto Kauno fakultete vyko respublikinė bendrojo ugdymo mokyklų 9-12 klasių mokinių konferencija „Keičiasi pasaulis – keičiasi žmogus“, kurią organizavo VDU „Rasos“ gimnazija ir Vilniaus universitetas. VDU „Rasos“ gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Teresė Janulevičienė, konferencijos iniciatorė, pasveikino visus, pirmąją saulėtą pavasario dieną susirinkusius į konferenciją. Ją pradėjo šaunus VDU „Rasos“ gimnazijos choras „Gaja“, kuris atliko dainas „Dainų dainelė“ ir „Mūsų dienos kaip šventė“. Išklausėme docentės Eglės Keturakienės labai įdomų pranešimą „Protestantiškos kultūros reikšmės Kristijono Donelaičio „Metuose“. Vėliau mokiniai ir mokytojai dalyvavo ekskursijoje, apžiūrėjo Vilniaus universiteto Kauno fakulteto pastatus, sužinojo įdomių dalykų apie universiteto istoriją. Ekskursiją vedė Vilniaus universiteto darbuotojos: Rima Kubiliūtė, Jorė Bendiskaitė ir Monika Bublaitytė. Vėliau mokiniai išsiskirstė į skirtingas auditorijas ir skaitė pranešimus. Smagu, kad mokinių kalbas šauniai įvertino ne tik mūsų mokytojos, bet ir universiteto dėstytojai. Dar kartą norime padėkoti konferencijos rengėjams, savo mokytojams ir grupių moderatoriams, dėstytojams, kurie išklausė pranešimų, taip pat dėkojame mokiniams, kurie skaitė savo pranešimus konferencijoje.
Emilija Šepetkaitė, IIF kl.