VDU „Rasos“ gimnazija – Lietuvos mokyklų pirmosios pagalbos varžybose

Kovo 29 dieną šešios VDU „Rasos“ gimnazistės: Nerija Bertašiūtė IIA, Gabija Grilauskaitė IIB, Gabija Samaitė IIB, Saulė Galvanauskaitė IIF, Ieva Šeškaitė IIF, Leila Kairytė IIF, susibūrusios į dvi komandas, dalyvavo Lietuvos mokyklų pirmosios pagalbos varžybose Kauno „Santaros“ gimnazijoje. Į šias varžybas atvyko 50 komandų iš visos Lietuvos. Mokiniai varžėsi penkiose rungtyse, kuriose turėjo pademonstruoti savo pirmosios pagalbos įgūdžius ir žinias. Dalyviams teko atpažinti, kokios pagalbos reikia nukentėjusiam, pvz., praradusiam sąmonę, springstančiam, sušalusiam, susižeidusiam, ar kraujuojančiam žmogui. Ypač daug dėmesio skirta taisyklingo gaivinimo teikimui. Dalyviai ne tik varžėsi tarpusavyje,  jie mokėsi taisyklingo pirmosios pagalbos teikimo iš instruktorių, įgijo patirties kaip įveikti stresą ir tinkamai įvertinti situaciją, taip pat išmoko dirbti komandoje, o renginio pabaigoje atliko šokį su „Ne tik sportas“ instruktorėmis bei buvo apdovanoti prizais. Komandai pasiruošti padėjo 4B klasės gimnazistai Atėnė Kalnėnaitė ir Marius Bložė.

Biologijos mokytoja Loreta Kalvinskienė